همایش هم اندیشی نظام مهندسی البرز PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مدیر سایت   
سه شنبه 19 بهمن 1389 ساعت 16:09

همايش هم‌انديشي نظام مهندسي استان البرز برگزار شد

جلسه هم‌انديشي براي تشكيل سازمان نظام مهندسي ساختمان استان البرز يكشنبه 17 بهمن ماه با حضور جمعي از مهندسان كرج در سالن ابن سينا تالار شهيدان نژادفلاح برگزار شد.

در ابتداي اين نشست كه از ساعت 17 آغاز شد، مهندس كاميار بيات ماكو با بيان اهداف برگزاري اين همايش گفت: اكنون در ابتداي راه‌اندازي نظام مهندسي ساختمان البرز هستيم و در اين مسير مسايل و چالش‌هاي فراواني وجود دارد كه اگر با هم‌انديشي به مواجهه و حل آنها نپردازيم در ادامه اين مسير با مشكل مواجه مي‌شويم.

وي در ادامه، حضور افراد خوش‌فكر و باتجربه و بهره‌مندي از نظرات پيشكسوتان مهندسي ساختمان در اين استان را در طي اين مسير دلگرم‌كننده عنوان كرد و افزود: بدون شك استفاده از ايده‌ها و نظرات سازنده راهگشاي آينده خواهد بود و موفقيت در طي اين مسير مستلزم همكاري همه‌جانبه همه اعضاست.

مهندس بيات ماكو همفكري و هماهنگي بين اعضاي 4 كارگروه پيشنهاد شده در سايت صداي نظام مهندسي استان البرز را دليل برگزاري اين نشست دانست و تصريح كرد: 4 كارگروه ساختار سازماني، خدمات مهندسي، شيوه‌نامه‌ها و تعاملات در حال شكل‌گيري و شروع به كار است. اين كارگروه‌ها با هدف استفاده از ايده‌ها و نظرات مهندسان سطح استان و تدوين آيين‌نامه‌ها و شيوه‌نامه‌هاي مناسب تشكيل شده است. به اين منظور، مطالعه تجربيات سازمان‌هاي نظام مهندسي ساختمان 15 استان كشور انجام شده و با استفاده از نتايج اين تحقيق و بهره‌مندي از تجارب اين استان‌ها بحث و بررسي و تدوين آنها در كارگروه‌ها انجام خواهد شد.

در ادامه اين گردهمايي، دكتر عاملي از اعضاي هيات قائم‌مقامي نظام مهندسي استان البرز مقاله‌اي با عنوان " رويكرد مهندسي در تشكيل نظام مهندسي استان البرز " ارايه كرد و طي آن به تشريح مباحثي همچون سابقه استان شدن البرز، دغدغه‌هاي نظري به‌وجود آمده، چالش‌هاي احتمالي موجود، اهدافي كه در گذشته دنبال شده، اهداف پيش رو، راهبردهاي موردنظر براي نيل به اهداف، سرنوشت نهادهاي موجود، تهديدها و فرصت‌ها و ... پرداخت.

وي در بخش ديگري از سخنان خود ضمن آسيب‌شناسي از وضع موجود و وضعيت‌هاي آتي، يافتن نقطه تلاقي مطلوب را مستلزم همفكري، همراهي و اجماع اعضاي استان تازه تاسيس البرز دانست. وي ضمن برشمردن اهميت كارگروه‌هاي چهارگانه و وظايف آنها، سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران، هيات قائم‌مقامي و كانون كرج را اركان اصلي همكاري براي تشكيل سازمان نظام مهندسي ساختمان استان البرز ذكر كرد.

دكتر عاملي در ادامه ضمن اشاره به اين نكته كه هر يك از استان‌هاي كشور از ويژگي‌هاي بارزي برخوردارند كه تشخيص آنها و استفاده از مجموعه اين ويژگي‌ها مي‌تواند نظام مهندسي البرز را جامع جميع جهات بارز استان‌هاي كشور كند، افزود: ويژگي‌هايي نظير دقت، فرهيختگي، پرتحركي، جلب مشاركت موثر اعضا، كادرسازي وسيع، تاكيد بر كيفيت خدمات، تعامل قوي با دستگاه‌هاي اجرايي و فراگير كردن خدمات مي‌تواند استان البرز را در صدر استان‌هاي كشور قرار دهد.

مهندس احمدي بيداخويدي معاون فني و شهرسازي شهرداري كرج نيز با تاكيد بر ضرورت تشكيل سريع سازمان نظام مهندسي ساختمان استان البرز اظهار داشت: تشكل مهندسان كرج همواره عملكرد خوبي داشته است و در تشكيل نظام استان البرز نيز با همدلي و همكاري اين مهم را به بهترين وجه به انجام خواهد رساند و همه مهندسان بايد به اندازه توان در اين زمينه حضور فعال داشته باشند.

وي افزود: اين سازمان بايد خدمات مهندسي را به بهترين شكل به مهندسان، مردم و شهر ارايه كند و ما هم در اين زمينه از هيچ كمكي دريغ نخواهيم كرد.

احمدي بيداخويدي در بخش ديگر اين نشست از هيات قائم‌مقامي درخواست كرد براي تمركز بهتر امور مهندسي در استان البرز نسبت به تشكيل شوراي انتظامي موقت با حضور اعضاي كرجي شوراي انتظامي نظام مهندسي ساختمان استان تهران اقدام كنند تا بدين ترتيب از اين پس هيچ پرونده‌اي به تهران ارجاع نشود و همه مسايل در داخل استان بررسي و حل و فصل شود.

مهندس افضلي معاون فني و عمراني استانداري البرز هم همت بالاي مهندسان استان البرز را ارزشمند دانست و گفت: با همكاري و حركت در راستاي دستيابي به نفع عموم، مسايل به خوبي و سرعت حل خواهد شد و اين تشكل توانمند بايد از حضور و فعاليت افرادي كه به‌دنبال نفع شخصي بوده و با ايجاد اختلاف، سعي در ممانعت از دستيابي اين تشكل به اهداف خود دارند، جلوگيري كند.

مهندس افضلي نيز در پايان حمايت استانداري از راه‌اندازي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان البرز را اعلام و تاكيد كرد: در اين راه همه سعي خود را خواهيم كرد تا اين سازمان در كمترين زمان راه‌اندازي شود و بتوانيم با همكاري هم خدمات مهندسي مناسبي به شهروندان استان البرز ارايه دهيم.

در بخش دوم اين همايش حاضران سووالات خود را در مورد تشكيل سازمان نظام مهندسي ساختمان استان البرز و عضويت و زمينه‌هاي همكاري با كارگروه‌هاي چهارگانه مطرح كردند و دكتر احمدرضا عاملي و مهندسي سهيلا كامراني به سووالات پاسخ دادند. همچنين علاقمندان به عضويت در كارگروه‌ها با تكميل فرم‌هاي مربوطه آمادگي خود را براي همكاري با اين كارگروه‌ها اعلام كردند. ضمناً جلسات كارگروه‌ها در آينده نزديك برگزار خواهد شد.

نظر
افزودن جدید جستجو RSS
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
لطفا کد آنتی اسپم نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

کامپوننت نظرات بر مطالب، جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری جوملا - http://www.joomla.ir"

آخرین به روز رسانی در شنبه 23 بهمن 1389 ساعت 15:56